MAMY NOWEGO PARTNERA

Winkolekcja oficjalnym reprezentantem korkociągów do wina Château Laguiole

2020-12-17 00:00:00

Historia tych korkociągów liczy sobie już równo 140 lat!

fot. Château Laguiole

Miło nam poinformować, że Winkolekcja jest oficjalnym reprezentantem wyjątkowych korkociągów do wina – Château Laguiole. Historia wytwarzanych przez Coutellerie Française Artisanale Haut de Gamme, korkociągów liczy sobie już równo 140 lat, bo to w roku 1880, rzemieślnik Pierre Calmels, syn twórcy legendarnych składanych noży Laguiole z Owernii, zmodyfikował mechanizm, co pozwoliło dołączyć do noża spiralę korkociągu.

Renoma noży i korkociągów z Château Laguiole opierała się na perfekcyjnie działających mechanizmach, pięknych kształtach, czerpiących z tradycji południa Francji i Katalonii, najwyższej jakości materiałów i przede wszystkim duszy. Każdy bowiem nóż i korkociąg wytwarzany był ręcznie w prawdziwie rzemieślniczym warsztacie.

Wyrazem najwyższego uznania dla jakości i niepowtarzalnego stylu i elegancji korkociągów Château Laguiole jest fakt, że stworzona w 2008 roku Ligne W została oficjalnym partnerem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów.

Zapraszamy do Winkolekcji, gdzie oferujemy najlepsze korkociągi odzwierciedlające francuską sztukę życia, uwodzące ludzi z różnych środowisk, których łączy pasja do rzeczy pięknych.Zobacz również: