NOWOŚĆ W OFERCIE

St. Francis Winery & Vineyards

2024-04-10 00:00:00

Kalifornijska winiarnia

St. Francis Winery & Vineyards

St. Francis Winery & Vineyards to producent z Kalifornii, który od ponad 50 lat tworzy historię winiarstwa w hrabstwie Sonoma, uznawanym za jeden z najbardziej obiecujących regionów winiarskich na świecie.

W 1971 roku założyciel –  Joe Martin – posadził pierwsze sadzonki odmian merlot i chardonnay w winnicy Behler w dolinie Sonoma. Należące do St. Francis uprawy znajdują się w apelacjach AVA Sonoma Valley i VA Russian River Valley. Ponadto, na podstawie wieloletnich kontraktów firma pozyskuje winogrona od czołowych plantatorów z Sonoma County.

Dzisiaj team St. Francis Winery & Vineyards tworzą:

 Jake Terrell – Dyrektor winnic

Jake zarządza uprawą winnic St. Francis, mających certyfikat zrównoważonego rolnictwa,  nadzorując wszystkie aspekty życia winnicy niezbędne do utrzymania zdrowych winorośli i zapewnienia najwyższej jakości owoców. Uprawia winnice z myślą o produkcji wina, więc jakość jest kluczem do wszystkiego, co robi. Jednocześnie wina mają odzwierciedlać  wyjątkowe i różnorodne terroir hrabstwa Sonoma.

 Chris Louton – winemaker

Chris Luton to doświadczony winemaker, który do zespołu St. Francis dołączył w roku 2013. Jak sam mówi „to nie ja wybrałem cabernet, to cabernet wybrał mnie”. W  St. Francis Chris nadzoruje produkcję cabernet sauvignon i innych bordoskich odmian, w tym sauvignon blanc. Jego celem jest tworzenie win, które są przystępne, a jednocześnie fascynujące i zawsze stanowią prawdziwą ekspresję hrabstwa Sonoma.

 Katie Madigan – winemaker

Katie Madigan, członkini zespołu produkcyjnego i winiarskiego St. Francis Winery od roku 2002. W roku 2011 została pełnoprawnym winemakerem. Dla Katie produkcja wina to idealne połączenie nauki i kreatywności. Skupia się na produkcji chardonnay. To ona wprowadziła nocne winobrania w celu zachowania smaku, aromatu i poziomu kwasowości. Jej wizją zawsze było wytwarzanie win wyrażających ekspresję zróżnicowanego terroir hrabstwa Sonoma. Wśród licznych nagród Katie zdobyła m.in. tytuł Producenta Roku Zinfandel w 2014 i 2015 roku na California Zinfandel Championship.

Do St. Francis Winery & Vineyards należą obecnie cztery winnice:

  1. Winnica Behler – 82 akry, Sonoma Valley – merlot i cabernet
  2. Winnica Wild Oak – 130 akry, Sonoma Valley – chardonnay, sauvignon blanc, merlot, cabernet sauvignon
  3. Winnica Lagomarsino – 171 akrów, Russian River Valley – sauvignon blanc, chardonnay, cabernet sauvignon
  4. Rio Este  – 80 akrów, nowa inwestycja w  Russian River Valley – cabernet sauvignon, zinfandel, pinot noir

Wina St. Francis Winery & Vineyards wspaniale oddają charakter wyjątkowych siedlisk, z których pochodzą. Winnice prowadzone są zgodnie zasadami i wymogami zrównoważonego rozwoju. Wdrażane są tam praktyki chroniące środowisko i przyczyniające się do rozwoju lokalnej społeczności.

W sprawie oferty prosimy o kontakt z zespołem sprzedaży.Zobacz również: