WEŹ UDZIAŁ W DEGUSTACJI
Riedel Glass Tasting
26 czerwca, Warszawa
zobacz szczegóły
WYBÓR SPOŚRÓD BLISKO 200 POZYCJI
Najszersza oferta szampanów
zobacz szczegóły
Pierre Paillard, Charles Heidsieck, Henri Giraud, Il Marroneto
OFERTA JESIEŃ - ZIMA 2023
zobacz szczegóły
TERROIRYŚCI
Wina prawdziwe – ekologiczne, biodynamiczne i naturalne, wybrane przez Master Sommeliera Piotra Pietrasa
zobacz szczegóły
SPECJALIŚCI OD SZAMPANA
Jedna z największych ofert szampanów w Polsce
zobacz szczegóły
SPIRITS CHOICE
Dystrybucja klasy premium alkoholi poszukiwanych przez pasjonatów
zobacz szczegóły
WIN-WIN
Wsparcie dla B2B w zakresie organizacji szkoleń, eventów, prezentów oraz wyjazdów
zobacz szczegóły

O nas

Winkolekcja Wine & Spirits Group została stworzona, by nasi klienci mieli swobodny dostęp do szerokiej oferty win z całego świata, jak również do wiedzy, szkoleń oraz sprzętu i akcesoriów winiarskich do gastronomii.

Winkolekcja Wine & Spirits Group to dystrybutor i importer, który łączy aktywnie działających, utytułowanych sommelierów oraz pasjonatów wina, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Nasza misja

Wszystko co robimy, robimy po to, aby zwykłe chwile zamieniały się w szczególne, a niezwykłe w niezapomniane i aby życie miało więcej smaku, aromatu i przyjemności.

Nasza wizja

Chcemy być dla naszych klientów z Horeca i B2B partnerem, który dostarcza wartościowy produkt, pomaga rozwiązywać problemy i jest liderem w zakresie kompetencji i wiedzy.

Nasza oferta została podzielona na 4 segmenty

Winkolekcja

Oferuje jedno z najszerszych portfolio na rynku HoReCa, od win bankietowych po ikony światowego winiarstwa oraz alkohole mocne.

Terroiryści

Projekt założony i prowadzony przez Piotra Pietrasa, Master Sommeliera z portfolio skupionym na winach prawdziwych – ekologicznych, biodynamicznych i naturalnych, produkowanych przez małe, rzemieślnicze winnice i jest oferowane dla segmentu HoReCa oraz klientów detalicznych.

HoC

Zajmuje się sprzedażą najszerszej na rynku gamy szampanów do restauracji, klubów oraz klientów prywatnych.

Agencja WIN-WIN

Została założona, aby wesprzeć rynek B2B w zakresie organizacji szkoleń, eventów, prezentów oraz wyjazdów.

Nasza Historia

Winkolekcja powstała jako dział Rolmex S.A. w 2007 roku, aby zająć się importem i dystrybucją win sprowadzonych z Izraela. Szybko okazało się, że aby pozyskać szersze grono odbiorców trzeba mieć bardziej różnorodną ofertę. Konieczne stało się doproszenie do współpracy ludzi z doświadczeniem w branży winiarskiej i gastronomii, aby powiększyć portfolio i zorganizować nowoczesną, profesjonalną dystrybucję w nowym segmencie rynku dla grupy Rolmex.

 

Założycielką Winkolekcji jest Dorota Madejska, Prezes Zarządu Rolmex SA, z wykształcenia prawnik, doświadczony marketingowiec, co było nie bez znaczenia, zwłaszcza w początkach funkcjonowania „winnego biznesu”. Dorota do dziś traktuje Winkolekcję jak własne dziecko, któremu – choć samodzielne – czasami przydaje się pomoc.

Szybko dołączył do niej Paweł Karolak, twórca i przez lata właściciel periodyku Magazyn Wino, który postanowił zamienić wygodny fotel wydawcy na niepewne i chybotliwe siodełko w raczkującej firmie. Niespokojny duch i wizjoner wykorzystał swoją znajomość branży i związanych z nią ludzi, aby stworzyć zespół z prawdziwego zdarzenia.

Pierwszą osobą, która uwierzyła w sukces Winkolekcji był Maciej Roguski, dyplomowany sommelier, pełniący obecnie funkcję dyrektora Winkolekcja Wine Group, który zarządzając, coraz bardziej skomplikowaną działalnością operacyjną, swoim praktycznym podejściem próbuje równoważyć, szalone niekiedy, pomysły Pawła.

Wkrótce po Maćku w Winkolekcji pojawił się Sławek Chrzczonowicz, krytyk winiarski, dziennikarz, tłumacz, autor przewodników, dziś skarbnica wiedzy i szkoleniowiec, odpowiedzialny również za wyszukiwanie kolejnych interesujących dostawców.

Krokiem milowym w historii Winkolekcji było pojawienie się w gronie jej partnerów Piotra Kameckiego, którego zna każdy kto interesuje się winem. Vice-president for Europe w Association de la Sommellerie Internationale, z wielkim doświadczeniem zarówno w gastronomii, jak i w imporcie win, cieszący się autorytetem również poza granicami Polski.

Kolejnym  ważnym momentem dla rozwoju było dołączenie do zespołu Piotra Pietrasa – Master Sommeliera, 6-tego Sommeliera Świata 2019, Wicemistrza Europy Sommelierów 2017. Wzmocnił on potencjał Winkolekcji dzięki swojemu projektowi Terroiryści, a olbrzymia wiedza i znajomość branży pozwoliły mu zbudować ciekawe autorskie portfolio.

Ostatnim krokiem w przemianie z małego importera w dużą i silną Winkolekcja Wine Group było objęcie większościowego pakietu w HoC, dzięki czemu do liczącej już ponad 1 000 etykiet oferty można było dodać największą ofertę szampanów na polskim rynku.

To ostatni krok na dzisiaj, ale plany na przyszłość są bardzo ambitne.

Nasi Partnerzy

Chcemy, aby w naszej ofercie były wyłącznie dobre wina, które w swojej kategorii cenowej będą prezentować możliwie najwyższą jakość, więc niezwykle starannie dobieramy producentów. Wśród naszych partnerów znajdują się ikony światowego winiarstwa jak: Bollinger, Laurent Perrier, Gaja, Vega Sicilia, Pingus, Ridge, Chateau Musar, Markus Molitor, renomowani producenci z regionu Bordeaux, a także ci współpracujący z House of Champagne jak Paul Bara, Le Mensil, Dumenil, Pierre Gimonnet, czy z marką Terroiryści – David Léclapart, Jean-Marc Sélèque, Dhondt Grellet oraz Marguet. Równie ważne są dla nas interesujące niewielkie firmy rodzinne (również polskie), producenci win bio i biodynamicznych, winiarze reprezentujący podejście bardzo tradycyjne, a także awangardowi. Wszystkich jednak łączy talent, pasja i perfekcja.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem kieliszków firmy Riedel – wiodącego, innowacyjnego producenta szkła gastronomicznego.

Naszą ofertę dopełniają akcesoria winiarskie Château Laguiole.

Nagrody i wyróżnienia

W ofercie Winkolekcja Wine Group można znaleźć zarówno wina bankietowe, jak i ikony światowego winiarstwa. Wiele z nich uzyskało wysokie oceny wśród autorytetów w branży takich jak: Robert Parker, Jancis Robinson, James Suckling czy Wine Spectator. Potwierdzeniem klasy naszych dostawców i oczywiście naszych wysiłków jest szereg nagród, w tym Grand Prix Magazynu Wino, Wino na Medal czy wyróżnienia w konkursach międzynarodowych.