Winkolekcja poleca
Poznaj kolekcję win jednego z najbardziej charyzmatycznych producentów Kalifornii - marki Orin Swift!
zobacz szczegóły
Wino na medal
Wina William Hill nagrodzone złotym medalem!
zobacz szczegóły
Wino na medal
8 Years in the desert 2017 od Orin Swift nagrodzone brązowym medalem!
zobacz szczegóły
Wino na medal
AIA Vecchia Sor Ugo 2016 nagrodzone brązowym medalem!
zobacz szczegóły

Winkolekcja wiodącym importerem wina w Polsce!

Oferujemy ponad 1000 starannie wyselekcjonowanych etykiet z całego świata - w tym ikony światowego winiarstwa, jak również wybitną kolekcję win z Bordeaux, która jest wizytówką Winkolekcji. Jednak nasza działność, to nie tylko sprzedaż wina.

Nasza misja

Wszystko co robimy, robimy po to, aby zwykłe chwile zamieniały się w szczególne, a niezwykłe w niezapomniane i aby życie miało więcej smaku, aromatu i przyjemności.

Nasza wizja

Chcemy być dla naszych klientów z Horeca i B2B partnerem, który dostarcza wartościowy produkt, pomaga rozwiązywać problemy i jest liderem w zakresie kompetencji i wiedzy.

Co oferuje Winkolekcja?

Winkolekcja dostarcza wina odbiorcom z szeroko rozumianej gastronomii (hotele, restauracje, kluby), sprzedaje również wino firmom oraz klientom indywidualnym.

Oferta Winkolekcji to ponad 1000 produktów, w tym:

  • ponad 25% stanowią wina organiczne, biodynamiczne i naturalne
  • ponad 150 szampanów
  • szeroki wybór win polskich
  • 100 Cru Classé z Bordeaux
  • ikony światowego winiarstwa m.in.: Gaja, Pingus, Vega Sicilia, Bollinger, Paul Lato, Château Musar, Orin Swift, Pesquera
  • produkty Moët & Hennessy
  • wina bezalkoholowe
  • wyselekcjonowane alkohole mocne
  • szkło renomowanej firmy Riedel w wyłącznej dystrybucji
  • akcesoria winiarskie Château Laguiole

Ale mówienie tylko o sprzedaży win byłoby uproszczeniem. Oto, jak działa Winkolekcja:

Nasza Historia

Winkolekcja powstała w 2007 roku, jako część grupy kapitałowej Rolmex, aby zająć się importem i dystrybucją win sprowadzonych z Izraela. Szybko okazało się, że aby pozyskać szersze grono odbiorców trzeba mieć bardziej różnorodną ofertę. Konieczne stało się powiększenie portfolio i zorganizowanie nowoczesnej, profesjonalnej dystrybucji w nowym segmencie rynku dla grupy Rolmex, a nową działalność musieli poprowadzić ludzie z doświadczeniem w branży winiarskiej i gastronomii.

 

Założycielką Winkolekcji jest Dorota Madejska, Prezes Zarządu Rolmex SA, z wykształcenia prawnik, doświadczony marketingowiec, co było nie bez znaczenia, zwłaszcza w początkach funkcjonowania „winnego biznesu”. Dorota do dziś traktuje Winkolekcję jak własne dziecko, któremu - choć samodzielne - czasami przydaje się pomoc.

W rozwoju winiarskiego biznesu Dorotę Madejską od początku wspierał Paweł Karolak, twórca i przez lata właściciel periodyku Magazyn Wino, który postanowił zamienić wygodny fotel wydawcy na niepewne i chybotliwe siodełko w raczkującej firmie. Niespokojny duch i wizjoner wykorzystał swoją znajomość branży i związanych z nią ludzi, aby stworzyć zespół z prawdziwego zdarzenia.

Pierwszą osobą, która dała się skusić i dołączyła do Winkolekcji był Maciej Roguski, dyplomowany sommelier, pełniący obecnie funkcję dyrektora Winkolekcji, który zarządzając, coraz bardziej skomplikowaną działalnością operacyjną, swoim praktycznym podejściem próbuje równoważyć, szalone niekiedy, pomysły Pawła.

Wkrótce po Maćku w Winkolekcji pojawił się Sławek Chrzczonowicz, krytyk winiarski, dziennikarz, tłumacz, autor przewodników, dziś skarbnica wiedzy, szkoleniowiec, odpowiedzialny również za wyszukiwanie kolejnych interesujących dostawców.

No i wreszcie, last but not least, Piotr Kamecki, Vice-president for Europe w Association de la Sommellerie Internationale, z wielkim doświadczeniem zarówno w gastronomii, jak i w imporcie win. Dzięki swej wiedzy i znajomości branży jest wielkim wzmocnieniem potencjału Winkolekcji.

Nasi Partnerzy

Chcemy, aby w naszej ofercie były wyłącznie dobre wina, które w swojej kategorii cenowej będą prezentować możliwie najwyższą jakość, więc niezwykle starannie dobieramy producentów. Wśród naszych partnerów znajdują się ikony światowego winiarstwa jak: Bollinger, Laurent Perrier, Gaja, Vega Sicilia, Pingus, Ridge, Chateau Musar, Markus Molitor czy renomowani producenci z regionu Bordeaux. Równie ważne są dla nas interesujące niewielkie firmy rodzinne (również polskie), producenci win bio i biodynamicznych, winiarze reprezentujący podejście bardzo tradycyjne, a także awangardowi. Wszystkich jednak łączy talent, pasja i perfekcja.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem kieliszków firmy Riedel – wiodącego, innowacyjnego producenta szkła gastronomicznego.

Naszą ofertę dopełniają akcesoria winiarskie Château Laguiole.

Nagrody i wyróżnienia

W ofercie Winkolekcji można znaleźć zarówno wina bankietowe, jak i ikony światowego winiarstwa. Wiele z nich uzyskało wysokie oceny wśród autorytetów w branży takich jak: Robert Parker, Jancis Robinson, James Suckling czy Wine Spectator. Potwierdzeniem klasy naszych dostawców i oczywiście naszych wysiłków, jest szereg nagród otrzymanych przez Winkolekcję, w tym Grand Prix Magazynu Wino, Wino na Medal czy wyróżnienia w konkursach międzynarodowych.