Winkolekcja poleca
Poznaj kolekcję win jednego z najbardziej charyzmatycznych producentów Kalifornii - marki Orin Swift!
zobacz szczegóły
Wino na medal
Wina William Hill nagrodzone złotym medalem!
zobacz szczegóły
Wino na medal
8 Years in the desert 2017 od Orin Swift nagrodzone brązowym medalem!
zobacz szczegóły
Wino na medal
AIA Vecchia Sor Ugo 2016 nagrodzone brązowym medalem!
zobacz szczegóły

Winkolekcja wiodącym importerem wina w Polsce!

Oferujemy ponad 1000 starannie wyselekcjonowanych etykiet z całego świata - w tym ikony światowego winiarstwa, jak również wybitną kolekcję win z Bordeaux, która jest wizytówką Winkolekcji. Jednak nasza działność, to nie tylko sprzedaż wina.

Nasza misja

Wszystko co robimy, robimy po to, aby zwykłe chwile zamieniały się w szczególne, a niezwykłe w niezapomniane i aby życie miało więcej smaku, aromatu i przyjemności.

Nasza wizja

Chcemy być dla naszych klientów z Horeca i B2B partnerem, który dostarcza wartościowy produkt, pomaga rozwiązywać problemy i jest liderem w zakresie kompetencji i wiedzy.

Co oferuje Winkolekcja?

Winkolekcja dostarcza wina odbiorcom z szeroko rozumianej gastronomii (hotele, restauracje, kluby), sprzedaje również wino firmom oraz klientom indywidualnym. Ale mówienie tylko o sprzedaży win byłoby uproszczeniem. Oto, jak działa Winkolekcja:

Nasza Historia

Winkolekcja powstała 11 lat temu, jako część grupy kapitałowej Rolmex, aby zająć się importem i dystrybucją win sprowadzonych z Izraela. Szybko okazało się, że aby pozyskać szersze grono odbiorców trzeba mieć bardziej różnorodną ofertę. Konieczne stało się powiększenie portfolio i zorganizowanie nowoczesnej, profesjonalnej dystrybucji w nowym segmencie rynku dla grupy Rolmex, a nową działalność musieli poprowadzić ludzie z doświadczeniem w branży winiarskiej i gastronomii.

 

Założycielką Winkolekcji jest Dorota Madejska, Prezes Zarządu Rolmex SA, z wykształcenia prawnik, doświadczony marketingowiec, co było nie bez znaczenia, zwłaszcza w początkach funkcjonowania „winnego biznesu”. Dorota do dziś traktuje Winkolekcję jak własne dziecko, któremu - choć samodzielne - czasami przydaje się pomoc.

W rozwoju winiarskiego biznesu Dorotę Madejską od początku wspierał Paweł Karolak, twórca i przez lata właściciel periodyku Magazyn Wino, który postanowił zamienić wygodny fotel wydawcy na niepewne i chybotliwe siodełko w raczkującej firmie. Niespokojny duch i wizjoner wykorzystał swoją znajomość branży i związanych z nią ludzi, aby stworzyć zespół z prawdziwego zdarzenia.

Pierwszą osobą, która dała się skusić i dołączyła do Winkolekcji był Maciej Roguski, dyplomowany sommelier, pełniący obecnie funkcję dyrektora Winkolekcji, który zarządzając, coraz bardziej skomplikowaną działalnością operacyjną, swoim praktycznym podejściem próbuje równoważyć, szalone niekiedy, pomysły Pawła.

Wkrótce po Maćku w Winkolekcji pojawił się Sławek Chrzczonowicz, krytyk winiarski, dziennikarz, tłumacz, autor przewodników, dziś skarbnica wiedzy, szkoleniowiec, odpowiedzialny również za wyszukiwanie kolejnych interesujących dostawców.

No i wreszcie, last but not least, Piotr Kamecki, Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich z wielkim doświadczeniem zarówno w gastronomii, jak i w imporcie win. Dzięki swej wiedzy i znajomości branży jest wielkim wzmocnieniem potencjału Winkolekcji.

Nasi Partnerzy

Chcemy, aby w naszej ofercie były wyłącznie dobre wina, które w swojej kategorii cenowej będą prezentować możliwie najwyższą jakość, więc niezwykle starannie dobieramy producentów. Wśród naszych partnerów znajdują się ikony światowego winiarstwa jak: Bollinger, Laurent Perrier, Vega Sicilia, Pingus, Ridge czy Markus Molitor czy renomowani producenci z regionu Bordeaux. Równie ważne są dla nas interesujące niewielkie firmy rodzinne (również polskie), producenci win bio i biodynamicznych, winiarze reprezentujących podejście bardzo tradycyjne a także awangardowi. Wszystkich jednak łączy talent, pasja i perfekcja.

Nagrody i wyróżnienia

Potwierdzeniem klasy naszych dostawców, no i oczywiście naszych wysiłków, jest szereg nagród, otrzymanych przez Winkolekcję. Ograniczając się tylko do najważniejszych warto wymienić: Złote Medale Grand Prix Magazynu Wino dla: Chablis Grand Cru Les Clos Christiana Moreau, Quinta do Passadouro z Portugalii, Vall Llach z Prioratu i najbardziej istotna, czyli tytuł Importera Roku otrzymana w roku 2012. W tym samym roku Sławek Chrzczonowicz zdobył Grand Prix jako Promotor Kultury Wina w Polsce. W maju 2019 roku podczas finału konkursu “Wino na medal” wywalczyliśmy kolejne medale (2 złote i 2 brązowe).

medale
Medale przyznane przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich