Seminarium Winkolekcji

Prze/yszłość Bordeaux, czyli nowe trendy, zmiany i wyzwania przed jakimi stoi region Bordeaux

2019-10-21 00:00:00

Wina z Château Angelus wytwarzane są z dumą i pieczołowitością już od ośmiu pokoleń!

fot. angelus.com

Już w najbliższy czwartek, 24 października w Warszawie wielkie wydarzenie dla branży, ale przede wszystkim dla tych, którzy tak jak my - nie wyobrażają sobie życia bez Bordeaux! A mowa o saminarium "Prze/yszłość Bordeaux", które poprowadzą nasi goście specjalni: Mathieu Chadronnier, General Manager CVBG - niewątpliwie jeden z najlepiej poinformowanych ludzi w Bordeaux oraz Anna Thakenko-Marie - PR Château Angélus.

Bordeaux to jeden z najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych regionów winiarskich świata. Bordoskie wina stanowią swego rodzaju wzorzec metra dla win wybitnych. To one zajmują najważniejsze miejsca w kartach win najlepszych restauracji, sprzedawane są na aukcjach, kolekcjonowane przez znawców. Nic więc dziwnego, że wypowiedzi czołowych przedstawicieli tego regionu winiarski świat traktuje bardzo poważnie.

Co będzie tematem seminarium? Nasi prowadzący przybliżą nowe trendy, zmiany oraz wyzwania, przed jakimi region Bordeaux stanie w najbliższej przyszłości. Pierwszą część spotkania połączymy z degustacją win Château Belgrave, którą poprowadzi Mathieu Chadronnier (będziemy degustować Château Belgrave roczniki: 2011, 2012, 2015 i 2016). W drugiej części seminarium - prowadzonej przez Panią Anna Thakenko-Marie - weźmiemy udział w degustacji Château Angelus, posiadłości zaklasyfikowanej do czterech najlepszych winnic w St-Émilion (będziemy degustować Château Angelus roczniki: 2006, 2011, 2014, 2015 oraz Carillon d´Angelus 2015 i Château Bellevue 2012). Warto dodać, że wina z Château Angelus od ośmiu pokoleń wytwarzane są z dumą i pieczołowitością przez rodzinę de Bouard de Laforest. To jedna z najlepszych rzeczy, które mogą się przydarzyć koneserom!

W wydarzeniu wezmą udział wyłącznie przedstawiciele branży HoReCa (rejestracja na stronie: http://bit.ly/2p04DAK). 

 Zobacz również: