Premis Vinari

ETERN 2018

2023-10-24 00:00:00

Zwycięska etykieta

shutterstock.com/Winkolekcja

Premis Vinari, znane także jako „Oscary” dla najlepszych win katalońskich, to prestiżowy, coroczny konkurs win, hojnie wspierany przez rząd Katalonii. Organizowany przez internetowy magazyn o winach – Vadevi – konkurs przyciąga uwagę ponad 200 winiarzy, którzy zgłaszają około 1000 win rocznie.

W roku 2023 szczególnym dla nas powodem do dumy jest fakt, że jury Premis Vinari przyznało tytuł najlepszego wina Katalonii winu o nazwie Etern rocznik 2018, produkowanemu przez naszego partnera, winnicę Ritme Celler.

Nazwa „Etern” pochodzi od katalońskiego słowa, które oznacza „wieczny”. To wyjątkowe wino jest rezultatem pracy z gronami, z blisko stuletnich krzewów odmian carinyena i garnatxa, co podkreśla jego głęboki kolor i tradycyjny charakter. Nagroda to wyróżnienie nie tylko wyjątkowej jakości wina, ale także  umiejętności i pasji winiarzy, którzy tworzą wyjątkowe smaki Katalonii.

W nosie Etern oferuje bogactwo aromatów dojrzałych czarnych owoców, z delikatnymi nutami likieru wiśniowego oraz balsamicznymi tonami, które są uzupełnione subtelnie wyczuwalnymi niuansami skóry oraz akcentami anyżku i przypraw. Już przy pierwszym kontakcie z podniebieniem odkrywamy potężny bukiet smaku dojrzałych czarnych owoców, czekolady i toffi. Wino zachwyca swoją dobrze zbalansowaną kwasowością oraz gładkimi taninami, tworząc harmonijną i złożoną całość.

Etern to nie tylko znakomite wino, ale również prawdziwa maksymalna ekspresja nowoczesności, kompleksowości i bogactwa charakterystycznego dla regionu Priorat. To prawdziwy rarytas dla koneserów, oferujący niezapomniane doznania smakowe, które są wyrazem nie tylko tradycji, ale także nowatorskiego podejścia do sztuki winiarskiej. To niezwykłe wino zyskuje uznanie jako VIP w świecie winiarskim, stanowiąc prawdziwy klejnot katalońskiego dziedzictwa winiarskiego.

Więcej o samym konkursie dowiecie się ze strony organizatora: premisviniari.catZobacz również: