NOWOŚĆ W OFERCIE TERROIRYSTÓW

Champagne Pierre Paillard

2023-11-13 00:00:00

Fot. Champagne Pierre Paillard

Champagne Pierre Paillard (wym. Pier Pajar) to nieduży, ale bardzo prestiżowy dom szampański z ponad dwustuletnią tradycją. Prawdziwy skarb firmy to 11 ha wyjątkowych winnic o statusie Grand Cru, leżących, wokół wioski Bouzy, w regionie Montagne de Reims.

Bracia Paillard, reprezentujący ósme już pokolenie producentów szampana, zdecydowali się na uprawę organiczną, ekologiczne zarządzanie glebą, ograniczenie wydajności w celu uzyskania zdrowych owoców o najlepszej dojrzałości oraz długą winifikację win bazowych w dębowych beczkach. W ten właśnie sposób powstają wina złożone, o niezwykłej harmonii, łączącej bogaty owoc i cielistość z delikatnością oraz mineralnym kręgosłupem. Ich znakiem firmowym jest zdolność do długiego dojrzewania.

Nic więc dziwnego, że wśród ich klientów są dwu i trzygwiazdkowe, renomowane restauracje, jak paryskie Guy Savoy, Arpège, Le Cinq i legendarna Le Taillevent.

W ostatnich latach bracia sięgnęli po winogrona z innych prestiżowych siedlisk w Montagne de Reims. Są to Grand Crus: Ambonnay, Verzy i Verzenay oraz 1er Cru – Ludes.

W naszej ofercie znajdziecie kilka doskonałych butelek:

Les Parcelles XIX Grand Cru

Bouzy Grand Cru

Podstawowy szampan z domu Paillard to kompozycja pinot noir (80%) i chardonnay (20%), dojrzewających w kilku siedliskach na terenie Grand Cru Bouzy. Uderza aromatami białych kwiatów, biszkoptu, dojrzałych jabłek, polnych ziół. Na podniebieniu soczysty, wspaniale łączący jasność i blask z powściągliwością i finezją. Na finiszu nuty marakui z wyraźnym pikantnym akcentem. Klasa, głębia i elegancja.

Wine Spectator 91, Falstaff 92

Winifikacja
Szczepy: pinot noir 80%, chardonnay 20%
Rocznik bazowy: 2019
Udział win z rezerwy: 20%
Fermentacja w beczkach dębowych
Dojrzewanie: 18 miesięcy w beczkach dębowych
Dojrzewanie na osadzie przed degorgement: 3 lata
Dosage: 0

Les Terres Roses Grand Cru

Bouzy Grand Cru

Poważny, elegancki, różowy szampan o kremowym, tostowym aromacie. Powstaje z odmian chardonnay (70%) i pinot noir (30%). Głęboką, różową barwę zawdzięcza dodatkowi czerwonego wina Bouzy Rouge. Aromaty soczystych, czerwonych owoców z akcentem kwiatowych perfum i maślanej brioszki. Na podniebieniu wytrawne, choć owocowe, ewoluuje ujawniając świeże nuty cytryn i grejpfruta, uzupełnione długim posmakiem wiśni i migdałów.

La Revue du Vin de France 16/20, Decanter 92

Winifikacja
Szczepy: chardonnay 70%, pinot noir 30% (w tym 5% Bouzy Rouge)
Rocznik bazowy: 2019
Fermentacja w beczkach dębowych
Dojrzewanie: 18 miesięcy w beczkach dębowych
Dojrzewanie na osadzie przed degorgement: 3 lata
Dosage: 0

La Grande Récolte 2012

 

La Grande Récolte 2012 to połączenie starych win pinot noir (55%) i chardonnay (45%.), pochodzących ze starych, ponad sześćdziesięcioletnich krzewów, rosnących w prestiżowych siedliskach Les Maillerettes i Les Mottelettes, leżących na terenie Grand Cru Bouzy. Wspaniały rocznik 2012, wyjątkowe parcele i ponad osiem lat dojrzewania na osadzie, dało wyjątkowy efekt. La Grande Récolte 2012 oferuje skoncentrowaną intensywność tego wspaniałego rocznika, zachowując jednocześnie cały jego wdzięk. W degustacji ujawnia nuty świeżej brioszki, białych kwiatów, żółtych owoców i przyjemnego dymu. Jest intensywny, bogaty z niezwykłą koncentracją, głębią i długim, mineralnym finiszem. W wyjątkowym roczniku powstał niezwykły, skoncentrowany szampan. Kwintesencja domu Pierre Paillard.

La Revue du Vin de France 16/20

Winifikacja
Szczepy: chardonnay 45%, pinot noir 55%
Fermentacja w beczkach dębowych
Dojrzewanie: w beczkach dębowych
Dojrzewanie na osadzie przed degorgement: 8 lat
Dosage: 1 g/l

Les Mottelettes Grand Cru 2018

 

Les Mottelettes to wyjątkowe, jak na Montagne de Reims, gdzie dominuje pinot noir, siedlisko, w którym główną rolę odgrywa chardonnay. Stare, ponad sześćdziesięcioletnie krzewy chardonnay rodzą owoce, z których bracia Paillard, wytwarzają szampany, cenione i poszukiwane przez koneserów. Rocznik 2018 to pełne, bogate blanc de blancs, pokazujące ekspresję chardonnay dojrzewającego na ciepłym, południowym stoku.
Bukiet złożony z aromatów cytrusów, ananasa, marakui i jaśminu. Na podniebieniu szampan pełny, bogaty, jednocześnie czysty i wytrawny. Kolejno wyczuwamy smaki ananasa, marakui, brzoskwini, podkreślone wyraźnym akcentem mineralnym. Finisz długi, pokazujący mocną strukturę i mineralność. Elegancja, porządek i finezja.W kartach wielu kultowych restauracji, w tym m.in: Guy Savoy (Paryż) , Arpège (Paryż) , Le Cinq (Paryż) L'Assiette Champenoise (Reims) , Les Crayères (Reims) Maison Rostang (Paryż) , Le Taillevent (Paryż) , Frenchie (Paryż).

Parker 90, Penin 90

Winifikacja
Szczepy: chardonnay
Fermentacja w beczkach dębowych
Dojrzewanie: w beczkach dębowych
Dojrzewanie na osadzie przed degorgement: 4 lata
Dosage: 0 g/l

Les Maillerettes Grand Cru 2018

 

Les Maillerettes to szampan z pojedynczej winnicy, ze starych winorośli, pinot noir posadzonych w 1970 roku. W bukiecie wyraźne nuty czerwonych owoców przebijające się przez mocne aromaty brioszki i cytrusów. Piękny, elegancki miodowy smak z nutami czarnej wiśni. Wyraźna kwasowość, nadająca cierpkość ale nie ostra. Piękny miodowy smak, z owocami czarnej wiśni ułożonymi pod cytrusami. Szampan czysty, świeży, precyzyjnie zbudowany, z, typową dla win z Bouzy, lekką, słoną nutą na finiszu.

 

Winifikacja
Szczepy: pinot noir
Fermentacja w beczkach dębowych
Dojrzewanie: w beczkach dębowych
Dojrzewanie na osadzie przed degorgement: 4 lata
Dosage: 0 g/l

Ludes 1er Cru 2018

 

Nowy szampan w ofercie domu Pierre Paillard wytwarzany w 100% z odmiany meunier, dojrzewającej w dwóch siedliskach: Les Hautes Pertes i Les Vigneulles de Devant na terenie 1er Cru Ludes. Wierzchnia warstwa gliniastej gleby jest tu bardzo cienka, a zaraz pod nią znajduje się gruba warstwa kredy, dzięki czemu winogrona dają wina złożone. Z jednej strony bogate w owoc, z drugiej mineralne z lekko słonym akcentem.

&nbps;

Wioska: Ludes 1er Cru
Region Montagne de Reims
Szczep: meunier 100%
Fermentacja i dojrzewanie w dębowych beczkach
Dojrzewanie na osadzie: 48 miesięcy
Dosage: 0

Verzenay Crand Cru 2018

 

Verzenay to wioska Grand Cru na wschód od Ludes, gdzie dwa Lieux dits, Les Corettes (1979) i Les Champs St Martin (1967) prezentują okazałe owoce Pinot Noir wsparte mocnym kręgosłupem czystej kredy i owoców cytrusowych.

 

Siedliska: Les Corettes, Les Champs St. Martin
100% Pinot Noir
Fermentowane w beczkach
Leżakowanie na osadzie: 48 miesięcy
Dosage: 0Zobacz również: