Wyjątkowe i oryginalne

Dziś polecamy wyjątkowe wina, wytwarzane z mniej popularnych, a jednocześnie ciekawych szczepów. Obok sylvanera, który w Alzacji został zepchnięty na margines przez rieslinga, polecamy dwa endemiczne szczepy z Friuli – schioppettino i pignolo, pecorino z Abruzji i bastardo z hiszpańskiej Galicji. Nowe odkrycia, nowe smaki, nowe emocje. Naprawdę warto, tym bardziej, że próbujemy tych mało znanych, a bardzo ciekawych odmian w wykonaniu wspaniałych winiarzy.

Colutta Schioppettino 2013

Friuli – Włochy

cena: 110,00 zł

Kolor: intensywna rubinowa czerwień odbijana fioletem. Zapach: świeży, przypominający jeżyny, maliny i czarne porzeczki. Smak: delikatna nuta dębu, jesiennych liści, mchu i owoców. Rekomendowane połączenia kulinarne: dania z makaronu z sosami z dziczyzny, dania na bazie dziczyzny, czerwone mięso i dojrzałe sery.

Rodzinna firma Colutta, od trzech pokoleń, reprezentuje najwyższą jakość win z Friuli. Właściciel i winiarz jednocześnie Giorgio Colutta wytwarza doskonałe, cieszące się uznaniem wina, zachowując ich tradycyjny, regionalny styl.

Domaine Wach Sylvaner 2018

Alzacja – Francja

cena: 62,00 zł

Wino orzeźwiające i lekkie, z dyskretnym smakiem świeżych owoców, przyjemnym owocowym aromatem i wyraźną nutą mineralną. Wyrazisty, pikantny finisz z lekko kredowym posmakiem. Z powodzeniem pasuje do owoców morza, ryb, wędlin, bigosu, galaretki mięsnej i śledzi.

Domaine Wach – alzackie wina z polską duszą. Polka, Marta Wach prowadzi wraz z mężem winnicę w Alzacji. Obecnie w konwersji na uprawę bio.

Jermann Pignacolusse 2007

Veneto – Włochy

cena: 149,00 zł

Czerwone wino o aromatach wiśni, maliny, sosnowych szyszek z nutami wanilii i akcentem ziemi. Na podniebieniu intensywne, średnio zbudowane z mocnymi, ale już zintegrowanymi taninami. Przypomina nieco dojrzałe nebbiolo lub greckie xinomavro.

Silvio Jermann to ekscentryczny winiarz z Friuli w północnych Włoszech, który od lat podąża własną drogą, chętnie korzystając ze starych, często zapomnianych szczepów. Rekomendowane tu Pignacolusse, to 100% pignolo, pokazujące mocną strukturę i potencjał dojrzewania tej odmiany.

Marramiero Pecorino 2018

Abruzja – Włochy

cena: 76,00 zł

Żółto-złota barwa ze świetlistymi refleksami. Aromaty tropikalnych owoców (mango, grejpfrut, melon) z pikantnymi niuansami. Smak pełny, harmonijny z przyjemną soczystością. Długi finisz.

Credo założyciela winnicy Marramiero „Nigdy nie unikaj pracy, ale poszukuj i oddaj się jej, skądkolwiek pochodzi, gdyż to właśnie w pracy znajdziesz lub odzyskasz straconą wiarę, spokój oraz równowagę.” Wina z Marramiero to podziękowanie dla wspaniałej ziemi Abruzzo i wszystkich, którzy na niej pracują.

Fedellos do Cuoto Bastarda 2017

Galicja – Hiszpania

cena: 155,00 zł

Niezwykłe wino z odmiany bastarda, znanej we francuskiej Jurze jako Trousseau. Fermentacja całych gron z szypułkami. Bukiet złożony z aromatów jagód, dzikich ziół, kwiatów róży. Na podniebieniu długie, poważne z pięknie wtopionymi taninami.

Fedellos do Couto – Produkcja nieinterwencyjna, spontaniczna fermentacja, unikanie siarkowania. Wina mają atlantycką świeżość i delikatną mineralność. Według Roberta Parkera: „Fedellos do Couto to jeden z najbardziej ekscytujących projektów w Ribeira Sacra”.

Robert Parker 92 pkt

Dbamy o bezpieczeństwo zakupów:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-20:00, a także w soboty w godz. 10:00-18:00. 
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • na wydzielonej powierzchni sklepu może przebywać wyłącznie jedna osoba (klient)
  • towary z półki podają wyłącznie sprzedawcy, zaś wino pakują wina w rękawiczkach
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.