Piwniczne perły

Częstym problemem przy zakupie wina, zwłaszcza butelek niecodziennych, lecz bardziej odświętnych, jest fakt, że kupujemy wina zbyt młode, niedojrzałe jeszcze do picia, które wymagają co najmniej kilku lat dojrzewania. Tym razem proponujemy wina nie tylko od wspaniałych producentów, ale jednocześnie w pełni dojrzałe, no i oczywiście praktycznie w tych rocznikach już niedostępne. Mamy trochę takich perełek w naszej, znajdującej się pod sklepem piwniczce i co jakiś czas będziemy je prezentować. Kupując te wina nie trzeba się więc zastanawiać, czy to już, ale po prostu sięgnąć po butelkę. Niezwykłą butelkę.

Chateau Haut-Bergey 2006, Pessac-Leognan

Bordeaux – Francja

cena: 165,00 zł

Jedno z najlepszych czerwonych win z Pessac. Klasyczny bukiet łączący aromaty czarnych porzeczek, kadzidła, grafitu i kamieni. Imponująca czystość, przyjemna konsystencja, wyraźna, ale gładka tanina.

Według Parkera jedna z najlepszych posiadłości w Pessac, notowana już w XV wieku. Obecnie liczy 42 ha najlepszych żwirowych gleb w sercu Leognan.

Robert Parker 91

Chateau Lynch-Moussas 2004, Pauillac

Bordeaux – Francja

cena: 298,00 zł

Klasyczne bordeaux o średniej budowie, dobrze zrównoważone, rozwija aromaty porzeczki z nutami drzewa sandałowego. Na podniebieniu dojrzałe taniny, dobra kwasowość, smaki ciemnych owoców, długi, gładki finisz.

5-ième Grand Cru Classé z Pauillac, po zmiennych kolejach losu trafiło w roku 1919 w ręce rodziny Casteja, której kolejne pokolenia kontynuują gruntowną modernizację winiarni i restrukturyzacje nasadzeń, w wyniku czego, jak piszą krytycy, posiadłość w pełni wykorzystuje wyjątkowy potencjał terroir i ponownie błyszczy pełnym blaskiem.

Jean-Marc Quarin 89, Gault-Millau 15,5 Wine Enthusiast 89

Castello del Terriccio 2009

Toskania – Włochy

cena: 400,00 zł

Bogaty bukiet z aromatami jeżyny i śliwki, z akcentem kardamonu. W ustach pełne, mięsiste z posmakiem jagód i czarnych oliwek z mocnymi taninami i lekko szorstkim finiszem.

Castello del Terriccio, kultowa toskańska posiadłość przez niemal 200 lat należała do książąt Poniatowskich.

Antonio Galloni 93, Falstaff 91

Castillo de Mendoza 1a Reserva 1994

Rioja – Hiszpania

cena: 265,00 zł

Najlepsze grona tempranillo z najstarszych krzewów winnicy Castillo de Mendoza złożyły się na niezwykłe wino. Pełne i muskularne z mocnymi aromatami jeżyny, wiśni i śliwki z nutami skóry, cygar i ściółki leśnej i wyraźnym akcentem drzewa sandałowego. W bogatym bukiecie pojawiają się również aromaty wanilii, goździków i cynamonu. Fantastycznie gładkie garbniki i długi finisz.

Castillo de Mendoza to rodzinna posiadłość, w której od ponad stu lat wytwarza się wino. Jest pionierem upraw organicznych w regionie i jedną z pierwszych winiarni wytwarzającej wina z certyfikatem bio oraz vegan friendly.

Gilbert Gaillard 94

Poeira 2005

Douro – Portugalia

cena: 235,00 zł

Kupaż Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca. Starzone jest przez 15 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Wino przekazuje specyficzny charakter szczepów, z których zostało wyprodukowane. Jest wyrafinowane i eleganckie. W nosie intensywne nuty morwy, śliwki i czarnej porzeczki. W ustach dojrzałe czereśnie z delikatną nutą tabaki, ziemiste, wspaniale zbalansowane, eleganckie i wyrafinowane.

Garażowa posiadłość, ledwie 2 ha, prowadzona przez Jorge Moreira, jedną z gwiazd nowoczesnego stylu w Douro.

Wine Enthusiast 92, Robert Parker 92

Chateau Musar 1998

Bekaa Valley – Liban

cena: 275,00 zł

Jedno z najlepszych czerwonych win świata. Lekki, pikantny, dobrze ułożony bukiet z delikatnie słodkimi nutami. Cudownie świeże wino z powietrzną lekkością i delikatnym akcentem mięty. Jedwabista faktura, wytrawny, elegancki, długi finisz.

Legendarna posiadłość w dolinie Bekaa w Libanie. Niepowtarzalny styl win, ogromny potencjał dojrzewania. Wina z lat dziewięćdziesiątych, a nawet osiemdziesiątych to w tej chwili wielka okazja. Ceny umiarkowane jak na taką jakość.

Jancis Robinson 18,5/20, Falstaff 91, Robert Parker 90

Dbamy o bezpieczeństwo zakupów:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-20:00, a także w soboty w godz. 10:00-18:00. 
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • na wydzielonej powierzchni sklepu może przebywać wyłącznie jedna osoba (klient)
  • towary z półki podają wyłącznie sprzedawcy, zaś wino pakują wina w rękawiczkach
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.