Laurent Perrier

Dom szampański, założony w roku 1812 przez André Michela Pierlot.

Jego syn - Alphonse, umierając bezpotomnie przekazał firmę swojemu chef de cave, czyli zarządzającemu - Eugene Laurent. Wdowa po Eugene, Mathilde Emilie Perrier, zmieniła w roku 1887 nazwę firmy na Laurent-Perrier. Wreszcie, w roku 1939 odziedziczyła ją Marie-Louise de Nonancourt z domu Lanson. Jej syn, Bernard de Nonancourt, kierując firmą przez ponad pięćdziesiąt lat ukształtował wizerunek Laurent-Perrier i doprowadził go pozycji trzeciego producenta szampana na świecie. W branży mówiono o nim Le Grand Bernard. Nonancourt, podczas drugiej wojny światowej był aktywnym członkiem ruchu oporu, dosługując się stopnia sierżanta i wielu bojowych odznaczeń. W roku 1948 przejął stery rodzinnej firmy. Przez ponad pięćdziesiąt lat ugruntował swą reputacje innowatora wprowadzając na rynek kolejne produkty, w tym, wprowadzony w roku 1960 wyjątkowy szampan Grand Siecle oraz debiutujący w 1968 roku Cuvée Rosé, jeden z największych sukcesów runkowych Laurent-Perrier.

Podczas rządów Bernarda de Nonancourt sprzedaż szmapanów Laurent-Perrier wzrosła ponad stukrotnie, a sama firma w roku 2005 została trzecim producentem szampana. W tym samym roku Bernard przeszedł na emeryturę, zostając honorowym przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Grand Siècle

Wyjątkowe wino z domu Laurent-Perrier. To niezwykły szampan powstający jako kupaż trzech wyróżniających się roczników, pochodzących z parceli Grand Cru. Jest kwintesencją Szampanii ze swoim złożonym bukietem, pieknie dojrzałe, eleganckie i finezyjne, a przy tym zaskakujące świeżością. Jego nazwa nawiązuje do epoki króla Ludwika XIV, a kształt butelki wzorowany jest na pierwszych, pochodzących z XVII wieku, butelkach do szampana.

Robert Parker
95 Punktów

Gilbert & Gaillard
95 Punktów

Wine Enthusiast
97 Punktów

Zobacz wina: