TERROIRYŚCI
Wina prawdziwe – ekologiczne, biodynamiczne i naturalne, wybrane przez Master Sommeliera Piotra Pietrasa
zobacz szczegóły

Terroiryści – wina prawdziwe

Projekt założony i prowadzony przez Piotra Pietrasa, Master Sommeliera. Jego portfolio koncentruje się na winach prawdziwych – ekologicznych, biodynamicznych i naturalnych, produkowanych przez małe, rzemieślnicze winnice. 

Świat sommelierski pełen jest form i formalności – reguł i etykiet, które wspaniale jest znać, a jeszcze przyjemniej zostać ich mistrzem. Choćby po to, by wiedzieć, jak je łamać.

Coraz modniejsze ostatnimi czasy wina naturalne oferują ucieczkę od tego sztywnego formalizmu, ale czasami wpadają w swoją własną pułapkę. Oceniać wino po cru czy po szalonym graffiti na etykiecie, co to w sumie za różnica?

A ja wierzę, że liczy się treść, a nie forma. Że mniej to więcej. Mniej interwencji w winnicy, ale też mniej szumu wokół siebie. Mniej ingerencji w wino, ale i mniej oryginalności za wszelką cenę. Za to więcej szczerości, prawdy, czystego smaku i czystej przyjemności.

Właśnie dlatego stworzyłem Terroirystów - bo świetnie czuje się na floorze, ale najlepiej z ziemią pod stopami. W ramach tego projektu znajduję dla Was oddanych swojemu terroir winiarzy, tworzących wina prawdziwe: wina z ziemi, najuczciwsze i najczystsze w ekspresji - rześkie, zrównoważone, pokazujące piękno owocu. Takie, jak lubię.

Lista wybranych producentów: