Szkolenia dla restauracji i hoteli

Dla naszych Partnerów mamy w ofercie szkolenia dedykowane kelnerom, pracownikom obsługi restauracji (w tym hotelowej), a także osobom zarządzającym restauracjami.

W trakcie szkolenia przekazujemy podstawową wiedzę o winie, głównych krajach produkujących wino i najważniejszych regionach winiarskich. Omawiamy podstawowe szczepy winorośli i systemy klasyfikacji win. Przekazujemy podstawowe zasady dotyczące serwisu wina w restauracji, obsługi klienta i podstawowe zasady doboru win do potraw.
Poszerzamy wiedzę na temat najważniejszych regionów winiarskich, winiarskich ikon, win bio i biodynamicznych oraz naturalnych. Włączamy elementy zarzadzania: sprzedaż win na kieliszki, przechowywanie wina, także otwartych butelek, obsługa reklamacji. Omawiamy szerzej temat wad wina, jak je rozpoznać, czym są spowodowane i jak reklamować je u dostawców.
Pogłebienie wiedzy dotyczącej winaze szczególnym naciskiem na problemy związane z jego sprzedażą. Techniki sprzedaży, zasady doboru i sprzedaży win na bankiet, wybór win na kieliszki. Praktyczne informacje i rady jak budować kartę win, by restauracja generowała większe przychody i zysk.
Przedstawienie jego zastosowania w gastronomii; to z jednej strony szkolenie produktowe, demonstrujące gamę kieliszków, karafek i szklanek będących do dyspozycji restauracji, z drugiej zaś specjalne degustacje Riedel Glass Tasting, prezentujące możliwości specjalistycznych kieliszków do wina firmy Riedel. Uczestnicy przekonają się, jak ważny jest dobór odpowiedniego szkła do poszczególnych rodzajów win wytwarzanych z różnych odmian winorośli, w różnych regionach winiarskich. Te same wina podawane w różnych kieliszkach nie pachną i nie smakują tak samo, a tym samym zły dobór szkła nie pozwala dostarczyć gościom pełnej satysfakcji z zamówionego wina.