Winne Duety

Z przyjemnością przedstawiamy kolejną ofertę naszego sklepu (Olkuska 7) „WINNE DUETY”. Tym razem prezentujemy wina, a właściwie pary win (białe i czerwone), które reprezentują pięć interesujących regionów winiarskich, a wytwarzane są z typowych szczepów winorośli. Producenci, których wybraliśmy to winiarze o ugruntowanej pozycji, od lat dostarczający konsumentom na całym świecie doskonałe wina. Dourthe, Gran Sasso, Bianchi czy Delheim to gwiazdy swoich regionów. Dołącza do nich w wielkim stylu Nuria Altés, której wina oznaczane jako Herència Altés, nie schodzą poniżej 90 punktów Parkera. Jednym słowem świetne wina w świetnych cenach.

DOURTHE

Rodzinna firma DOURTHE, założona w roku 1840, należy dziś do najbardziej solidnych i innowacyjnych domów winiarskich w Bordeaux. Zaczynając jako kupiec i negocjant Dourthe kupował kolejne posiadłości, tworząc w nich wina, według standardów, które podchwytywane przez innych producentów stawały się obowiązującymi normami. Ten pionierski duch i otwartość na zmiany sprawiły, że w roku 1987 firma CVBG - Dourthe stała się czołową firmą winiarską w Bordeaux.

DOURTHE N1 BLANC

Bordeaux / Francja

cena: 60,00 zł

Wytrawne, białe wino o charakterystycznych aromatach cytrusów, trawy, liści czarnej porzeczki i bukszpanu. W ustach świeże, rześkie o dobrej strukturze i długim finiszu.

DOURTHE N1 BLANC

Bordeaux / Francja

cena: 60,00 zł

Czerwone bordeaux z mocnymi aromatami czarnej porzeczki i jeżyny z nutami wanilii i dębu. W ustach atrakcyjne, bogate z jedwabistymi taninami i pikantnym finiszem.

GRAN SASSO

Abruzja to region środkowych Włoch zdominowany przez dwie odmiany: czerwoną – montepulciano i białą – trebbiano. Montepulciano to szczep bardzo plastyczny, swoje możliwości pokazuje choćby w Marchii, gdzie jednak stosowany jest na ogół w kupażach z sangiovese. W Abruzji montepulciano to samodzielna odmiana, z której otrzymać można proste, owocowe wina na co dzień, ale także wina poważniejsze i bardziej skoncentrowane. Białe trebbiano to także pełne spektrum, od prostych, rześkich win na co dzień, po staranne, skoncentrowane, starzone w beczce wina ambitniejsze i całkiem ambitne. Dla tych dwóch odmian ustanowiono główne apelacje DOC w Abruzji – Montepulciano d’Abruzzo i Trebbiano d’Abruzzo. Gran Sasso to nazwa projektu przygotowanego przez Valentino Sciotti i Camillo de Luliis. Obejmuje on wytwarzanie win w trzech winnicach. Nazwa pochodzi od najwyższego punktu parku narodowego Gran Sasso e Monti della Laga. Winogrona lokalnych odmian trebbiano i montepulciano, dojrzewające u najlepszych plantatorów, są przerabiane pod troskliwym okiem enologów: Filippo Baccalaro i Marco Flacco.

GRAN SASSO TREBBIANO D'ABRUZZO

Abruzja / Włochy

cena: 39,00 zł

Orzeźwiające wino o aromatach cytrusów, jabłek i kwiatów. Delikatnie wytrawne, o średnim ekstrakcie. W ustach rześkie, owocowe, z mocnym smakiem cytrusów. Łagodne, dobrze zrównoważone.

GRAN SASSO MONTEPULCIANO D'ABRUZZO

Abruzja / Włochy

cena: 39,00 zł

Dobrze zbudowane wino o mocnych aromatach owocowych (jeżyny, śliwki, porzeczki i wiśnie), z lekkim akcentem ziołowym. W ustach soczyste, zmysłowe, o miękkich garbnikach i stonowanej kwasowości.

Herència Altés

Herència Altés to nowy projekt winiarski, który powstał w roku 2010 w Terra Alta, katalońskiej apelacji, będącej przez lata w cieniu pobliskiego Prioratu i Montsant. Na gliniasto wapiennych glebach w leżących na wysokości 300 do 500 m n.p.m. siedliskach uprawia się białe odmiany garnatxa blanca i macabeu, a przede wszystkim czerwone garnatxa i carinyena. Jeszcze do niedawna dominowało tu kilka dużych spółdzielni, wytwarzających przeciętne wina, sprzedawane w znacznej części luzem. Od kilku lat jednak winiarze powoli odkrywają potencjał tych siedlisk, pozwalających uzyskać wina bardzo indywidualne, świeże o zaskakująco wysokiej jakości. Do takich, ekscytujących projektów należy bez wątpienia zaliczyć Herència Altés. Herència Altés powstała w roku 2010, kiedy Nuria Altés kupiła pierwszą partie winogron od ojca aby wyprodukować swoje autorskie wina. Szybko odniosły one sukces co pozwoliło w roku 2013 zainwestować w zakup pierwszej, własnej winnicy La Sierra i wybudowanie niewielkiej winiarni. Kilka lat później dokupiono kolejne winnice: Xalamera i Grau. W tej ostatniej powstała nowa winiarnia. Obecnie Herència Altés posiada 60 ha winnic, uprawianych organicznie, zaś ich wina regularnie zdobywają wysokie noty u winiarskich krytyków.

Herència Altés GARNATXA BLANCA

Katalonia / Hiszpania

cena: 50,00 zł

Mocne aromaty melona, gruszki i jabłka, podkreślone rześkimi nutami cytrusowymi. W ustach przyjemne, z orzeźwiającą kwasowością, średniej budowy. Długi finisz z delikatną goryczką typową dla białego grenache.

Herència Altés GARNATXA NEGRA

Katalonia / Hiszpania

cena: 50,00 zł

Wino o jasno karmazynowej barwie. Wyraziste aromaty czerwonych owoców (dojrzałe, świeże maliny i porzeczki) z nutą mineralną. W ustach skoncentrowane, pełne owocu, z odrobiną złożoności i miękkimi taninami.

BIANCHI

Bianchi to jedna z najważniejszych rodzinnych firm winiarskich w Argentynie. Jej założyciel don Valentin Bianchi przyjechał do Mendozy z Włoch w roku 1910 i po osiemnastu latach wytężonej pracy zrealizował swoje marzenie – został właścicielem niewielkiej winnicy w San Rafael w regionie Mendoza. Łącząc wyniesioną z domu włoską tradycję i pasję do wina powoli przekształcił rodzinną firmę w poważne przedsięwzięcie. Dziś firma Bianchi to wiodąca pozycja na rynku argentyńskim i liczący się eksporter wina, posiadający 350 ha własnych winnic, w znacznej części przechodzących konwersję na uprawę „bio”. Mimo tego błyskotliwego rozwoju, Bianchi pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, którym zarządza trzecie już pokolenie winiarzy.

FAMIGLIA BIANCHI CHARDONNAY

Mendoza / Argentyna

cena: 56,00 zł

Wytrawne, białe wino o intensywnych aromatach cytrusów, jabłek, wanilii i przypraw. W ustach eleganckie z mocną strukturą i dobrze zintegrowana beczką. Świeży, długi finisz z nutami owoców, wanilii i odrobiną kokosa.

FAMIGLIA BIANCHI MALBEC

Mendoza / Argentyna

cena: 56,00 zł

Intensywne aromaty owocowe: dojrzałe śliwki, wiśnie i jagody, z akcentem wanilii i czekolady. W ustach soczyste, świeże, dobrze zrównoważone, z gładkimi taninami oraz aksamitnym, długim finiszem.

DELHEIM

Delheim to gospodarstwo winiarskie w Południowej Afryce w znanym winiarskim okręgu Stellenbosch. Sercem posiadłości jest 25 hektarowa winnica De Drie Sprong założona w roku 1699 przez niemieckiego osadnika Lorenza Kamfera. Winorośl uprawiana jest na łagodnych zboczach gór Simonsberg. Przez trzysta lat posiadłość kilkakrotnie zmieniała właścicieli, wreszcie w roku 1938 kupił ją Hans Otto Hoheisen. Za jego czasu w Delheim posadzono szlachetne odmiany pinot noir, cabernet i riesling, a posiadłość stała się jednym z pionierów produkcji czerwonych i białych win wytrawnych w południowej Afryce. W latach pięćdziesiątych pracę w Delheim rozpoczął utalentowany winemaker Spatz Sperling, siostrzeniec właścicielki Deli Hoheisen, rozpoczynając nowy etap w historii posiadłości. Obecnie, zarządzana przez potomków rodzin Hoheisen i Sperling, firma wytwarza wina cieszące się wielką renomą wśród koneserów.

DELHEIM CHENIN BLANC

Stellenbosch / Republika Południowej Afryki

cena: 45,00 zł

Białe, wytrawne wino o bladozłotej barwie z aromatami cytrusów, owoców tropikalnych i gruszek. W ustach orzeźwiające, z mocnym owocowym posmakiem i akcentem mineralnym.

DELHEIM CABERNET SAUVIGNON SHIRAZ

Stellenbosch / Republika Południowej Afryki

cena: 45,00 zł

Intensywne aromaty śliwek i czarnych jagód, podkreślone delikatnymi nutami czarnej czekolady i wanilii. W ustach pełne i łagodne z długim, owocowym posmakiem.

Jeżeli, któraś z powyższych propozycji wzbudzi Państwa
zainteresowanie zapraszamy do kontaktu.Zamówienie można złożyć:

telefonicznie: 609 900 264
mailowo: sklep@winkolekcja.plŁukasz i Mateusz zajmą się kompleksowo zamówieniem.
Jednocześnie postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania
oraz przybliżą szerzej naszą ofertę.