Wina na Święta

Zbliżające się Święta Wielkanocne witamy w trudnych czasach i z pewnością w bardziej kameralnym, niż zazwyczaj, gronie. Warto więc zadbać o chwilę przyjemności. Wielkanoc to święto wiosenne, to nie tylko przeżycie duchowe, ale także okazja do relaksu, spróbowania tradycyjnych świątecznych potraw, najlepiej z dobrze dobranym winem. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę win na święta, win tak dobranych, aby mogły towarzyszyć wielu potrawom ze świątecznego stołu. Win różnorodnych, przygotowanych przez wybitnych winiarzy, win ciekawych i bardzo dobrych. Po prostu „Świąteczna Oferta”.

Montelvini Prosecco Extra Dry

Veneto - Włochy

cena: 45,00 zł

Półwytrawne wino musujące, z orzeźwiającymi aromatami cytrusów, jabłek i kwiatów. Na podniebieniu delikatne i miękkie z łagodną kwasowością.

Oremus Tokaji Mandolas Furmint Dry 2017

Tokaj - Węgry

cena: 91,00 zł

Wytrawne wino z wulkanicznej gleby siedliska Mandolas, wytwarzane z winogron, które nie zostały zaatakowane przez botrytis. Złocista barwa i mocne aromaty gruszek, pieprzu, z nutą dymną. W ustach świeże, pełne ciała, mocne, z długim finiszem.

Ewald Gruber Schloss Maisau Gruner Veltliner 2018

Weinviertel - Austria

cena: 60,00 zł

Orzeźwiające, lekkie wino o jasnej barwie. W nosie aromaty cytrusów, jabłek, białych porzeczek z delikatną nutą pieprzu. W ustach żywe, pełne werwy, z dobrze zrównoważoną kwasowością, wyraźnym akcentem mineralnym i owocowym posmakiem.

Acústic Tinto 2017

Montsant – Hiszpania

cena: 80,00 zł

Wino wytwarzane ze starych krzewów rosnących w apelacji D.O. Montsant na kamienistej, piaszczystej glebie. Grona garnatxy dają winu owocowość, świeżość i finezję, zaś carińena kolor, strukturę oraz aromaty czarnych owoców. Duży potencjał starzenia.

Chateau Rahoul Blanc 2015

Bordeaux - Francja

cena: 109,00 zł

Rodzinna firma DOURTHE, założona w roku 1840, należy dziś do najbardziej solidnych i innowacyjnych domów winiarskich w Bordeaux. Zaczynając jako kupiec i negocjant Dourthe kupował kolejne posiadłości, tworząc w nich wina, według standardów, które podchwytywane przez innych producentów stawały się obowiązującymi normami. Ten pionierski duch i otwartość na zmiany sprawiły, że w roku 1987 firma CVBG - Dourthe stała się czołową firmą winiarską w Bordeaux.

Shimshon Gold Syrah 2017

Golan Hills - Izrael

cena: 78,00 zł

Aromaty jagód, morwy i śliwki z niuansami ziemistymi i korzennymi oraz delikatną nutą dymu. W ustach średniej budowy, z wyraźnym owocem i lekko pikantnym finiszem.

Musar Jeune Rose 2017

Bekaa Valey - Liban

cena: 71,00 zł

Delikatna, łososiowa, różowa barwa. W nosie aromaty truskawek, brzoskwini, gruszek, białych porzeczek i agrestu. W ustach świeże, giętkie z posmakiem jabłek, pigwy i delikatną nutą dżemu z pomarańczy. Dobrze zrównoważone, z miękkimi taninami, rześką kwasowością i soczystym finiszem.

Jeżeli istnieją na świecie wina, których bezwzględnie trzeba spróbować, bez wątpienia należy do nich Château Musar. Winiarska posiadłość, założona przez Gastona Hochara w roku 1930 w dolinie Bekaa w dzisiejszym Libanie, przez wiele lat pracowała na status gwiazdy. Wina z Château Musar porównywano do burgundów i Bordeaux, ale takie porównania nie mają sensu. Musar to nie naśladownictwo jakiegokolwiek stylu, to styl i rodzaj wina sam w sobie. Pełne, intensywne, a jednocześnie z niezwykłą klasą i ogromnym potencjałem dojrzewania, podczas degustacji dają wrażenia jedyne w swoim rodzaju. W dodatku dzięki nieinterwencyjnym metodom produkcji każdy rocznik Château Musar jest inny. Każdy ma swoją charakterystykę i niepowtarzalną indywidualność. Wielkie, magiczne wina.

Pragniemy ponadto poinformować, iż:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-21:00,
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • towary z półki prezentujemy wyłącznie my, sprzedawcy,
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.