Z Rieslingiem poprzez świat

Król Riesling. Ta wspaniała odmiana, dająca w dobrych siedliskach jedne z najlepszych białych win, nie imponuje jeśli chodzi o powierzchnię upraw. Powód jest prosty. Riesling jest wymagający i potrzebuje odpowiedniej gleby i klimatu, a wtedy trudno mu dorównać. Tradycyjnym domem rieslinga jest dolina Renu i Mozeli, stąd pochodzą uznane od stuleci wina, ale riesling to także Alzacja, Europa Środkowa, a nawet Nowy Świat. Polecamy pięć rieslingów z różnych zakątków świata. Pochodzą od znanych winiarzy, pracujących w doskonałych siedliskach. Robią wina w różnym stylu, a łączy je jakość.

DOMAINE WACH RIESLING ANDLAU 2018

Alzacja, Francja

cena: 76,00 zł

Wino delikatnie wytrawne, orzeźwiające, pełne. Aromaty cytrusów, zwłaszcza skórek pomarańczy, jabłek, ananasów. W ustach wyraźnie mineralne, co zapewnia długi finisz. Rasowe i eleganckie.

Riesling z polską duszą. Polka, Marta Wach prowadzi wraz z mężem winnicę w Alzacji. Obecnie w konwersji na uprawę bio.

MARKUS MOLITOR RIESLING ALTE REBEN 2016

Mozela, Niemcy

cena: 96,00 zł

Wytrawny riesling, pochodzący z ponad sześćdziesięcioletnich krzewów. Aromaty cytrusów, jabłek, nektarynki, z nutą białego pieprzu i goździków. Smak czysty, cytrusowy z wyraźnym akcentem mineralnym. Doskonale zrównoważone i długie.

Markus Molitor - Król Mozeli, to chyba jedyny winiarz, którego trzy wina z rocznika 2015 uzyskały maksymalną notę 100 punktów od Roberta Parkera. Media nazwały go wówczas Herr 300 Points.

WAKEFIELD ESTATE RIESLING 2017

Clare Valley, Australia

cena: 60,00 zł

Wino uderza czystymi, odświeżającymi aromatami cytrusów i jabłek z delikatnymi niuansami kwiatowymi. Na podniebieniu pokazuje świeży, owocowy charakter z nutami cytryn i pomarańczy. Długi finisz z wibrującą cytrusową nutą.

Wakefield Estate Riesling 2017 – 90 pkt Wine Enthusiast, 92 pkt i srebro na International Wine Challenge w Londynie.

SHELLY BAY RIESLING 2016

Marlborough, Nowaa Zelandia

cena: 80,00 zł

Aromaty cytrusów i kwiatów, z nutą mineralną. W ustach napięte, kwasowe z owocowym posmakiem. Długi, orzeźwiający finisz.

Shelly Bay Riesling 2016 - certyfikaty bio i vegan friendly.

WINNICA PŁOCHOCKICH RIESLING 2017

Region Sandomierski, Polska

cena: 91,00 zł

Jasnożółta barwa z zielonymi refleksami. W nosie typowe dla szczepu aromaty jabłek, cytrusów, brzoskwiń z delikatnymi nutami mineralnymi. W ustach rześkie, czyste, z wyrazistą kwasowością.

Basia i Marcin Płochoccy, to mimo młodego wieku, pionierzy odradzającego się polskiego winiarstwa. Nagradzani na wielu konkursach, ulubieńcy polskich miłośników wina. Absolutna czołówka.

Dbamy o bezpieczeństwo zakupów:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-20:00, a także w soboty w godz. 10:00-18:00. 
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • na wydzielonej powierzchni sklepu może przebywać wyłącznie jedna osoba (klient)
  • towary z półki podają wyłącznie sprzedawcy, zaś wino pakują wina w rękawiczkach
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.