W zgodzie z naturą - Autentyczne Szampany

Proponujemy zestaw win od szampańskiej awangardy. Są indywidualne, niepowtarzalne, autentyczne. A jakość? Jak zawołał Dom Perignon próbując swego pierwszego szampana: „Bracia, chodźcie, ja piję gwiazdy”.

Trudno znaleźć bardziej francuskie wino niż szampan. Vin de la civilisation, jak mawiał o szampanie Talleyrand, to pierwsze wino z nazwą chronioną systemem AOC, a regulacje dotyczące jego produkcji sięgają XIX stulecia. Wydawało się, że w tak tradycyjnym i związanym przepisami miejscu nie ma miejsca na innowacje. Tymczasem to właśnie w Szampanii mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją. Jej istotą jest zwrot w kierunku natury, a w awangardzie tej rewolucji idzie młode pokolenie szampańskich winiarzy. Uprawa organiczna, praktyki biodynamiczne, respekt dla terroir, niska interwencyjność, to dla nich codzienność, podobnie jak robienie win z pojedynczych parceli.

Benoît Lahaye Brut Nature Grand Cru

cena: 230,00 zł

Pełny, wielowarstwowy szampan oparty na szczepach pinot noir (90%) i chardonnay (10%), posadzonych w Ambonnay i Bouzy, gminach o statusie Grand Cru. Mimo braku dosage, jest precyzyjny i świetnie zrównoważony.

Certyfikat biodynamiczny, od 1994 nie stosuje herbicydów ani pestycydów, wszystkie wina bazowe fermentują na rdzennych drożdżach w beczkach dębowych.

J-M Sélèque Quintette Chardonnay 5 Terroirs Extra Brut

cena: 229,00 zł

100% chardonnay, pochodzące z pięciu różnych wiosek w Côte des Blancs i Dolinie Marny. Fermentacja zarówno w beczkach jak i stalowych kadziach. To szampan pełen energii i świeżości, zdominowany aromatami dojrzałych cytrusów, brioszki i kwiatów. Jego produkcja to zaledwie 4000 butelek.

Według krytyków – wschodząca gwiazda Szampanii. Uprawa biodynamiczna choć bez certyfikatu. Polskie korzenie - dziadek Henryk przybył do Francji z Polski z rodzicami w roku 1925.

Christophe Mignon Pur Meunier Extra Brut

cena: 219,00 zł

Ten wyjątkowy szampan oparty jest w 100% na szczepie pinot meunier, który częściej występuje w blendach niż w pojedynkę. Niezwykle orzeźwiający, czysty, delikatnie pikantny, z charakterystycznym jabłkowym akcentem. To blend dwóch roczników 2014 i 2015 (50/50).

Od dwudziestu pięciu lat prowadzi winnice według zasad biodynamiki, choć nigdy nie ubiegał się o certyfikat. Dumny z tego, że nazywają go „rzemieślnikiem szampana”, wytwarza doskonałe szampany ze szczepu pinot meunier. Extra Brut Pur Meunier oceniono na 16 pkt (Gault-Millau) i 15 (La Revue du Vin de France).

Dhondt-Grellet Les Terres Fines 1er Cru Extra Brut

cena: 225,00 zł

Blanc de Blancs ze starych krzewów, wyprodukowane przez jednego z najbardziej utalentowanych winiarzy w Szampanii. Winifikowane w beczkach i bez dosage, to wino okrągłe, kremowe i jednocześnie bardzo mineralne, z długim, tostowym finiszem.

Adrien Dhondt - winiarz roku 2017 w Szampanii wg czasopisma Bulles & Millésimes. Les Terres Fines Blanc de Blancs Extra Brut 94 pkt wg Antonio Galloni.

Bérêche et Fils Brut Réserve

cena: 249,00 zł

Blend pinot noir, chardonnay i pinot meunier – w jednakowych proporcjach. Szampan od jednego z bardziej rozpoznawalnych niezależnych winiarzy. Intensywny, soczysty, tropikalny z pięknie wtopioną kwasowością.

Jak mówią właściciele: Raphaël et Vincent Bérêche: „Mamy bliskie relacje z naszymi winoroślami, są one gwarantem naszych win”. Proponowane przez nas Brut Reserve oceniono przez Wine Spectator 92 pkt, Antonio Galoni 93 pkt i Falstaff 92 pkt.

Pierre Gerbais l’Osmose Extra Brut 2014

cena: 239,00 zł

Chardonnay pochodzące z niewielkiej parceli, posadzonej w 1973 roku, na południu Szampanii w Côte des Bar. To szampan smukły, lekki, wyraźnie mineralny z aromatami cytrusów i zielonych jabłek.

Osmose Extra brut oceniono w Wine Enthusiast na 94 pkt. Winnica certyfikowana przez Ampelos jako winiarstwo zintegrowane, przyjazne dla środowiska.

Dbamy o bezpieczeństwo zakupów:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-20:00, a także w soboty w godz. 10:00-18:00. 
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • na wydzielonej powierzchni sklepu może przebywać wyłącznie jedna osoba (klient)
  • towary z półki podają wyłącznie sprzedawcy, zaś wino pakują wina w rękawiczkach
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.