Wina niskointerwencyjne

Wina bliskie naturze, fermentowały na dzikich, naturalnych drożdżach. Niefiltrowane, nieklarowane, wyprodukowane z niskim dodatkiem dwutlenku siarki.

Zestaw sześciu win, od winiarzy, którzy twierdzą, że wino rodzi się w winnicy a nie w winiarni. Cała szóstka wytwarza wina niskointerwencyjne, często bez dodatku siarki, najchętniej z zapomnianych, autochtonicznych odmian. Niektórzy z nich praktykują biodynamikę, inni stosują uprawę organiczną. Łączy ich świeżość win, oryginalność oraz indywidualność bukietów i smaków, równowaga i finezja. To wina prawdziwe, bez makijażu i technicznych sztuczek. Wina bliskie naturze, szczere i uczciwie zrobione. Jakość bez kompromisów.

Fuchs und Hase Pet Nat Vol 2 2018

Kamptal – Austria

cena: 93,00 zł

Wino musujące wyprodukowane metodą pradawną ze szczepów Grüner Veltliner i Gelber Muskateller. Kwiatowe, z aromatami jabłek i cytrusów. Bardzo orzeźwiające!

Wspólne przedsięwzięcie utalentowanych i uznanych winiarzy z Kamptal w Austrii, Alwina i Stefanie Jurtschitsch oraz Martina i Anny Arndorfer.

Henri Milan Haru 2018

Prowansja – Francja

cena: 99,00 zł

Lekki i soczysty blend Cabernet Sauvignon i Grenache od pioniera win naturalnych w Prowansji, Henri Milana. Mieszanka czerwonych owoców, ziół i przypraw. Uniwersalne.

Certyfikat biodynamiczny. Pionier win naturalnych w Prowansji. Pierwsze wino bez dodatku dwutlenku siarki wypuścił na rynek w roku 2000.

Comando G La Bruja de Rozas 2018

Sierra de Gredos – Hiszpania

cena: 97,00 zł

100% Garnacha od kultowego duetu Comando G z wysoko położonych winnic w Sierra de Gredos. To wino pełne, pikantne, lecz jednocześnie bardzo rześkie i eleganckie.

Minimum interwencji, spontaniczna fermentacja, wysoko położone, trudno dostępne winnice. Według krytyków to “… jedna z największych gwiazd, nie tylko w Gredos, ale w całej Hiszpanii.”

Fedellos do Couto Conasbrancas 2017

Ribeira Sacra – Hiszpania

cena: 94,00 zł

Pyszny blend oparty na szczepie Godello z galicyjskiej Ribeiry Sacry. Tropikalno-kwiatowe z odświeżającym charakterem. Świetny partner do owoców morza i ryb.

Produkcja nieinterwencyjna, spontaniczna fermentacja, unikanie siarkowania. Wina mają atlantycką świeżość i delikatną mineralność. Według Roberta Parkera: „Fedellos do Couto to jeden z najbardziej ekscytujących projektów w Ribeira Sacra”.

Antonio Madeira Vinhas Velhas 2016

Dao – Portugalia

cena: 119,00 zł

Blend 20 szczepów od jednego z najbardziej utalentowanych portugalskich winiarzy. Zdominowane przez aromaty ciemnych owoców, skóry i ziemii. Szczodre, skoncentrowane, z długim finiszem.

Antonio Madeira znalazł starą, opuszczoną winnicę, w której odkrył krzewy autochtonicznych odmian Tinta Pinheira, Negro Mouro, Tinta Amarela i Baga. Uprawa ekologiczna, zaś odmiany rosnące w winnicy są zbierane i fermentowane razem.

Cobaw Ridge l’Altra Syrah 2013

Macedon Ranges – Australia

cena: 139,00 zł

100% Syrah z najchłodniejszego regionu stanu Victoria, z winnic położonych na wysokości 600 m. Bardziej przypomina europejską interpretację tego szczepu. Pięknie ułożone; z aromatami owoców leśnych, oliwek i eukaliptusa.

Certyfikat biodynamiczny i nieinterwencyjna winifikacja ze spontaniczną fermentacją w Macedon Ranges w australijskim stanie Wiktoria, na północ od Melbourne.

Dbamy o bezpieczeństwo zakupów:

  • nasz showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-20:00, a także w soboty w godz. 10:00-18:00. 
  • do showroomu należy wejść poprzez WEJŚCIE GŁÓWNE do budynku (drzwi otwierane automatycznie),
  • na wydzielonej powierzchni sklepu może przebywać wyłącznie jedna osoba (klient)
  • towary z półki podają wyłącznie sprzedawcy, zaś wino pakują wina w rękawiczkach
  • płatności za towar realizujemy wyłącznie za pośrednictwem karty lub telefonu (zbliżeniowo),
  • zachęcamy do składania zamówień telefonicznych pod numerem 609 900 264 lub drogą mailową - wystarczy napisać na adres sklep@winkolekcja.pl z odbiorem osobistym u nas w sklepie przy ul. Olkuskiej 7.

Postaramy się pomóc w doborze win jak również udzielimy wszelkich niezbędnych, dodatkowych informacji. Mając na uwadze obecną sytuację, mamy głęboką nadzieję, iż wszyscy doskonale rozumieją te drobne niedogodności, które wprowadzamy wyłącznie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.