Guerrieri Rizzardi

Firma Guerrieri Rizzardi powstała w wyniku połączenia sił dwóch starych winiarskich rodów z Veneto: hrabiów Guerrieri z Bardolino i hrabiów Rizzardi wytwarzających wina w regionie Valpolicella.

Później dołączono do tego kilkuhektarową winnicę w Dolce w dolinie Adygi, wreszcie w roku 1970 zakupiono winnicę Costeggiola w Soave. Misją firmy jest, przy zachowaniu kilkusetletniej winiarskiej tradycji, poszukiwanie wszelkich innowacji, dzięki którym wytwarzane w posiadłości wina będą coraz lepsze. Ta filozofia prowadzi do ograniczania wydajności - obecnie na znacznie niższym poziomie od dozwolonego w apelacji, tak by wina były w naturalny sposób bogate i w pełni wyrażały istotę terroir. Doceniają to winiarscy krytycy od Gambero Rosso po Decanter, przyznając winom od Guerrieri Rizzardi bardzo wysokie oceny. W listopadzie 2010 roku głowa rodziny, hrabina Maria Cristina Rizzardi, otrzymała z rąk Prezydenta Republiki prestiżowy order Cavaliere del Lavoro za szczególny wkład w rozwój włoskiego winiarstwa. Dołączyła tym samym, jako pierwsza kobieta, do elitarnego grona wielkich osobistości włoskiego świata win takich jak Piero Antinori, Vittorio Frescobaldi i Diego Planeta.

3 Cru Amarone 2012

Pochodzące z trzech słynnych Crues: Calcarole, Pojega i Rovereti. Bardzo skoncentrowane i bogate wino z mocnymi aromatami dojrzałych wiśni, śliwek, korzennych przypraw, gorzkiej czekolady i tytoniu. Nagrodzone przez Decanter platynowym medalem dla najlepszego amarone.

Zobacz wina: