PREMIERA

Limitowana edycja szampana Bollinger z okazji nowej części filmu o przygodach Jamesa Bonda

2021-09-10 00:00:00

Limitowana edycja Bollingera wyłącznie w ofercie WINKOLEKCJI...

fot. mat. prasowe

Nadchodzącą premierę kolejnego filmu o przygodach James Bonda, firma Bollinger uczci specjalną, limitowaną edycją szampana*.

Bollinger trwałym elementem legendy Jamesa Bonda

Fascynujący jest ten, prawie pięćdziesięcioletni, związek szampanów Bollinger z kultową postacią agenta 007. Można powiedzieć, że Bollinger stał się trwałym elementem legendy Jamesa Bonda. Pamiętacie Państwo z pewnością jak, w różnych niespodziewanych okolicznościach, agent 007 wyciągał z przemyślnej skrytki w samochodzie, lub eleganckim hotelu, oszronioną butelkę schłodzonego szampana. Od roku 1973 (Żyj i pozwól umrzeć z Rogerem Moore) aż po współczesny Spectre, z Danielem Craig, jest to zawsze szampan Bollinger.

Bollinger i James Bond - wyjątkowość, finezja, siła i odrobina magii

Przyznać trzeba, że Bollinger jak mało który produkt pasuje do postaci superagenta. Fermentacja w dębowych beczkach, rzadkość wśród szampanów, pozwala otrzymywać wina mocne, intensywne o trudnym do podrobienia stylu, po prostu niepowtarzalne. Jakość winogron, zawsze najlepszą, zapewniają własne winnice położone w 60% w strefie grand cru a w 30% w premier cru. No i jeszcze legendarna niemal postać madame Lily Bollinger, wyjątkowej osobowości, która przez prawie 40 lat zarządzania firmą doprowadziła ją na sam szczyt pośród szampańskich grandes marques. Połączenie wyjątkowości, finezji, siły i odrobiny magii. Czy nie za to właśnie cenimy Bollingera? Czy nie za to samo kochamy Jamesa Bonda?

I tak jeszcze tytułem zakończenia - warto dodać, iż założona w roku 1829 firma Bollinger jest dziś jednym z ostatnich, znanych domów szampańskich, które od powstania zachowały niezależność, pozostając w rękach rodziny. Należy do niej 164 ha winnic, z czego 85% leży w siedmiu siedliskach o statusie Grand Cru i Premier Cru.

*WINKOLEKCJA jest wyłącznym dystrybutorem limitowanej edycji szampana Bollinger 007. Zobacz również: