Świętuj z Winkolekcją

Już w czwartek Beaujolais Nouveau - Święto Młodego Wina!

2019-11-18 00:00:00

Beaujolais Nouveau produkuje się ze szczepu gamay

Beaujolais Nouveau to święto wina wywodzące się z Francji. Jest obchodzone co roku w trzeci czwartek listopada (w bieżącym roku to dokładnie 21 listopada). W tym dniu po raz pierwszy oferuje się w sprzedaży wino z bieżącego rocznika. Winkolekcja, jako importer ściśle współpracujący z francuskimi producentami, oferuje Beaujolais Nouveau zarówno w swym warszawskim showroomie, jak i klientom w całym kraju.

Beaujolais Nouveau produkuje się ze szczepu gamay

Wino ma charakterystyczny smak i owocowo-kwiatowy aromat, uwielbiają go nawet ci, którzy zazwyczaj nie przepadają za winem. Zazwyczaj spożywa się je do roku od wyprodukowania. Tradycyjnie Beaujolais Nouveau spożywano razem z daniami z wieprzowiny, kiełbaskami, kaszanką, flakami czy podrobami. Często łączy się je także z potrawami, w których występują kasztany.

Wiele restauracji i pubów świętuje Beaujolais Nouveau

Warto dodać, że Beaujolais Nouveau było kiedyś lokalną tradycją, obecnie święto obchodzi na całym świecie, a jego termin jest usankcjonowany prawnie. Francuzi spotykają się wtedy w gronie znajomych i rodziny, aby wspólnie skosztować najnowszego rocznika wina. Wiele restauracji, pubów oraz innych miejsc z ofertą gastronomiczną proponuje wtedy specjalne menu czy wyjątkowe obchody tego wydarzenia. Również winnice otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. W niektórych z nich odbywają się nawet specjalne pokazy produkcji wina czy kursy opisywania smaków wina.Zobacz również: